Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Ochrana osobních údajů - GDPR

Splňujeme veškeré zákonné povinnosti vyžadované platnou legislativou, zejména zákonem o ochraně osobních údajů a GDPR

Kompletní znění podmínek na ochranu údajů naleznete zde >

  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Zahradní stroje
  4. Vybíráme nový vertikutátor

Vybíráme nový vertikutátor

vertikutátor

Vertikutace pomůže trávníku pro lepší přístup živin, světla, vody, vzduchu a zároveň Vám pomůže v boji chorobám a jiným škodlivým činitelům. Nechte svůj trávník nadechnout! Vyberte si ten správný stroj.

Vertikutaci provádíme za účel vyhrabání stařiny a travní plsti z trávníku a provzdušnění horní vrstvičky substrátu. Tím pomůžeme trávníku lépe přijímat živiny, světlo a vláhu. Trávník pak bude vitálnější, zdravější a hustější. Samozřejmě nesmíme zapomenout mu dodat živiny a vláhu, když to v průběhu roku potřebuje.

Typy vertikutátorů

K vertikutaci si můžete vybrat z elektrických nebo benzínových vertikutátorů. Případně na velmi malé plochy použít vertikutační hrábě. Kdo má opravdu velkou plochu trávníku a používá zahradní traktor vyřeší vertikutaci pomocí příslušenství k traktoru - ano, k většině zahradních traktorům se dodává i tažené vertikutační příslušenství.

Majitelé špičkových motorových vřetenových sekaček si také vystačí s příslušenstvím. Velmi často je možné k těmto sekačkám dokoupit vertikutační válec, který jde vyměnit za sekací.

Jak vybrat vertikutátor

Pro vertikutaci trávníku se používají speciální stroje – vertikutátory. Vzhledem jsou podobné sekačkám, ale mají jinou pracovní část – vertikutační systém: rotační hřídel s ostrými noži. Na hřídeli je většinou 9 -16 párů nožů nebo drápků. Ceny vertikutátorů pro hobby použití ( pro osobní použití , rodinné zahrady ) jsou od dvou do dvaceti tisíc korun.

Vertikutátor používáme většinou pouze dvakrát ročně, a proto je důležité správně vertikutátor vybrat, přesně pro naše potřeby.

Elektrický vertikutátor

Stroje vhodné pro menší plochy do 600 m2. Většinou mají plastové šasi. Šíře záběru je 30-34 cm. Otáčky do 3000 / min. Hmotnost je do 20 kg. Tyto stroje mají nižší výkon motoru a nižší otáčky v porovnání s benzínovým pohonem. Elektrické vertikutátory jsou jednoosé nebo dvouosé.

Díky nižší hmotnosti je s nimi snadnější manipulace.

Cena těchto elektrických vertikutátorů se pohybuje nejčastěji v rozmezí 2000 - 5000 Kč.

Použití: pro menší zahrady a předzahrádky

Benzínový vertikutátor

Stroje vhodné pro větší plochy nad 600 m2. Šasi je z ocelového plechu, někdy v kombinaci s plastem. Konstrukce je odolná. Šíře záběru je 34 - 42 cm. Benzínový motor má výkon 2,0 -2,4 kW. Otáčky motoru jsou nad 3500 / min. Hmotnost je 20-35 kg.

Cena benzínových vertikutátorů je v rozmezí 8000 – 15000 Kč

Použití: pro větší zahrady, pro půjčovny zahradního nářadí

 

Vertikutátor vybírejte vždy s ohledem na plochu vašeho trávníku. S velkým se na malé ploše nadřete a naopak, malý vertikutár na velké ploše velmi rychle "odděláte".

 

Více tipů pro výběr vertikutátoru a další informace o správném postupu a termínu vertikutace se dozvíte na speciální webu, který jsem pro vás vytvořil: www.travník-vertikutace.cz

Na webu najdete nejen postup při vertikutaci a výhodách pro trávník, ale také různé recenze a představení jednotlivých vertikutátorů s odkazy na shopy, kde můžete vertikutátor objednat. Ano, není jen o jedné značce, zde na webu je to MTD, ale o jiných značkách, například Hecht a Fieldmann a dalších.

Ostatně podívejte se sami.Přejděte na web >> www.travník-vertikutace.cz

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ZAHRADNÍ NOVINKY DO E-MAILU
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách ze světa zahrad a hobby. Rozesíláme max. 2x za měsíc.

 

 

Provozovatel shopu: Michal Kudrna, Karla Veselého 587, 29306 Kosmonosy tel: 603 203 461, michal@svet-travniku.cz

IČO:76077161, DIČ: CZ7411300952, Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku

Copyright © 2000 – 2019

www.svet-travniku.cz


 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz