Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Trávníková hnojiva
 3. Trávníkové hnojivo Greens P56

Trávníkové hnojivo Greens P56

Trávníkové hnojivo Eurogreen Greens P56 25 kg Greens P56 je nejlepší doporučení pro celoroční výživu špičkových okrasných trávníků. Toto hnojivo se po... celý popis
Dostupnost
do 3-7 dnů
2 837 Kč
2 345 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:1242156
Výrobce:EUROGREEN CZ s.r.o.
Hmotnost balení:25 kg
Kompletní specifikace

Trávníkové hnojivo Eurogreen Greens P56 25 kg


Greens P56 je nejlepší doporučení pro celoroční výživu špičkových okrasných trávníků. Toto hnojivo se používá i greenech. NPK trávníkové hnojivo s hořčíkem a mikroelementy pro hnojení všech trávníkový ploch s vysokým stupněm zátěže.

Obsahuje látky posilující růst PlantaCur® P56.

Hnojivo zajišťuje dlouhodobou výživu bez nárazového růstu. Vymývání živin je minimalizováno kontrolovaným uvolňováním odpovídající požadavkům rostlin.

Vyvážený obsah živin zajišťuje optimální výživu. Hořčík a železo podporují barvu listu a fotosyntézu. Pro hnojení během celého vegetačního období. Díky obsahu PlantaCur vhodné také pro letní výživu. P56 pomáhá vzládat trávníku stresové situace z velkého horka a sucha. Samozřejmě v létě nezapomínejte na zavlahu...

PlantaCur® P56

Aplikací hnojiva se zlepšuje zásobení živinami a současně se posilují rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový system. Se silným ochranným mechanismem (“indukovaná rezistence”) jsou rostliny velmi odolné stresovým situacím. PlantaCur® P56 je extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria.


Složení hnojiva Greens P56

Hnojivo Greens P56 obsahuje základní živiny, které trávník potřebuje a navíc je v něm obsažen hořčík a různé stopové prvky.

Základní živiny NPK jsou v poměru 20-5-9

Podrobné složení živin je:

 • Celkový dusík jako N v % 20,0
 • Amonný dusík jako N v % 1,1
 • Močovinový dusík jako N v % 18,9
 • Celkový fosforečnan rozpustný ve vodě a citranu amonném jako P2O5 v % 5,0
 • Fosforečnan rozpustný ve vodě jako P2O5 v % 4,6
 • Vodorozpustný draslík jako K2O v % 9,0
 • Celkový obsah hořčíku jako MgO v % 3,0
 • Celkový obsah síry jako S v % 13,8
 • Vododrozpustná síra jako S v % 3,3
 • Celkový obsah železa jako Fe v % 1,0
 • Celkový obsah manganu jako Mn v % 0,5


Dlouhodobé působení: 90 % celkového dusíku je obaleno použitím síry a přírodních polymerů, díky tomu dochází k postupnému uvolňování živin, trávník si bere to co potřebuje a prodlužuje se délka působení hnojiva.

Délka působení

 • 10 – 12 týdnů.

 

Dávkování, Obsah balení a Aplikace


dávka: 20 až 30 g/m2, po aplikaci plochu zalít.


balení je 25 kg , balení vystačí pro 800 - 1250 m2

Aplikace se provádí rovnoměrným rozhozem na plochu trávníku. Ideální je využití rozmetadel hnojiv. Dosáhnete tak velmi přesné a rovnoměrné aplikace a velké úspory času. Aplikace hnojiv pomocí rozmetadel je velmi rychlá. Z rozmetadel doporučujeme Rotary 40 RS pro menší a střední trávníky a Rotary 5 pro velké trávníky a časté nasazení ve službách.

Granulace eliteNa obrázku je ukázka a porovnání granulace hnojiv, kde vidíte porovnání a rozdíl v jednotlivých kategoriích granulací. ( zdroj: Eurogreen )

Trávníkové hnojivo Greens P56 má velmi jemnou granulaci Elite, granulky mají velikost 0,5 - 1,2 mm, což přináší jednoznačnou výhodu: čím jemnější granulace hnojiva, tím rovnoměrnější rozmístění živin po ploše trávníku. Granulace elite tj. 25 000 granulí na 1 m2. Vhodná pro nízko sekané trávníky, lze výhodně použít pro trávníky, kde si hrají děti. Granule neleží na trávníku, ale propadnou až na půdu
10 – 12 týdnů.

Kdy aplikovat


Trávníkové hnojivo Greens P56 je tak díky svým vlastnostem, složení živin, délkou působení a velikostí granulace jasnou volbou pro nejlepší okrasné trávníky.

Z hnojiv Eurogreen s P56 lze sestavit špičkový program výživy okrasného trávníku. Pro jaro využít vlastností hnojiva Spring P56. Dále následuje aplikace hnojiva Greens P56. Pro podzimní aplikaci, kdy potřebujeme dodat trávníku více draslíku pro dobré přezimování, aplikujeme hnojivo High-K P56. Využijte sílu hnojiv Eurogreen.

 

Naše doporučení

Hnojivo je určeno pro nejlepší trávníkové plochy a pro zkušené trávníkáře.

Díky své mikro granulaci má skvělé pokrytí půdy, ale zároveň vyžaduje zručnost při aplikaci. Aplikujete pouze rozhozem pomocí klasického rozmetadla ( vrtulka pod nádobou ). Aplikace pomocí posypových vozíků ( hnojivo se sype z nádoby vodorovnou lištou ) není vhodná.

 • dlouhodobě působící formy dusíku minimalizují vyplavování živin

Skvělou práci pro zdravý a vitalitu vašeho okrasného trávníku odvede PlantaCur® P56 - jde o extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria. Extrakt je registrovaný u BVL pod značkou ComCat®.

Aplikací hnojiva se zlepšujete zásobení trávníku potřebnými živinami a současně se posilujete rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový system.

Vyzkoušejte kompletní sortiment hnojiv Eurogreen s PlantaCur® P56:

Další informace o hnojivech Eurogreen P56 si přečtěte v magazínu Rosmarinus.cz v článku: Hnojiva Eurogreen, dopřejte trávníku více vitality a zdraví

 

Značka Eurogreen působí již více než 40 let v Německu a 20 let v ČR, spadá pod nadnárodní firmu BayWa Company, která patří k nějvětším producentům hnojiv na světě.

Parametry
VýrobceEUROGREEN CZ s.r.o.
Hmotnost balení25 kg
ZAHRADNÍ NOVINKY DO E-MAILU
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách ze světa zahrad a hobby. Rozesíláme max. 2x za měsíc.

 

 

Provozovatel shopu: Michal Kudrna, Karla Veselého 587, 29306 Kosmonosy tel: 603 203 461, michal@svet-travniku.cz

IČO:76077161, DIČ: CZ7411300952, Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku

Copyright © 2000 – 2019

www.svet-travniku.cz


 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz