Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Trávníková hnojiva
 3. Trávníkové hnojivo High-K P56

Trávníkové hnojivo High-K P56

Trávníkové hnojivo Eurogreen High-K P56 25 kg Špičkové NK trávníkové hnojivo s vysokým obsahem draslíku pro podzimní hnojení a při nedostatku draslíku... celý popis
Dostupnost
do 3-7 dnů
2 782 Kč
2 299 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:1241156
Výrobce:EUROGREEN CZ s.r.o.
Hmotnost balení:25 kg
Kompletní specifikace

Trávníkové hnojivo Eurogreen High-K P56 25 kg


Špičkové NK trávníkové hnojivo s vysokým obsahem draslíku pro podzimní hnojení a při nedostatku draslíku. Pro exclusivní travníky.

Vysoký obsah dralíku podporuje ochranu trávníku před nemocemi a vymrzáním. Draslík současně podporuje odolnost při zátěži a pomáhá překonávat suché letní periody. Dlouhodobě pusobící dusík zajištuje v pozdním podzimu zásobu živin a zároveň zabraňuje rychlému růstu a při zachování minimalizace výplachu živin.

Pro výživu trávníku v období:

 • od října do listopadu
 • pro hnojení při nedostatku draslíku
 • před obdobím sucha.


Vymývání je minimalizováno kontrolovaným uvolňováním živin odpovídající požadavkům rostlin.PlantaCur® P56

Aplikací hnojiva se zlepšuje zásobení živinami a současně se posilují rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový system. Se silným ochranným mechanismem (“indukovaná rezistence”) jsou rostliny velmi odolné stresovým situacím. PlantaCur® P56 je extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria.

 

Složení hnojiva

Trávníkové hnojivo High-K P56 má složení živin pro podzimní výživu trávníků. Lze ho také úspěšně využít pro zlepšení výživy při deficitu draslíku.

Základní živiny NPK jsou v poměru 13-0-24

Podrobné složení živin je:

 • Celkový dusík jako N v % 13,0
 • Močovinový dusík jako N v % 13,0
 • Vodorozpustný draslík jako K2O v % 24,0
 • Celkový obsah horčíku jako MgO v % 2,0
 • Celkový obsah síry jako S v % 21,6
 • Vododrozpustná síra jako S v % 8,4
 • Celkový obsah železa jako Fe v % 1,0
 • Celkový obsah manganu jako Mn v % 0,5


Dlouhodobé působení: 100 % celkového dusíku a 33 % draslíku je obaleno použitím síry a polymerů. Díky tomu se živiny uvolňují postupně. Nedochází ke zbytečným ztrám živin v půdě. A hnojivo zabezpečí výživu trávníku po delší čas.

Délka působení

 

 • 10 – 12 týdnů.

Dávkování, Obsah balení a Aplikace


dávka: 20 až 30 g/m2, po aplikaci plochu zalít.


balení je 25 kg , balení vystačí pro 800 - 1250 m2

Aplikace se provádí rovnoměrným rozhozem na plochu trávníku. Ideální je využití rozmetadel hnojiv. Dosáhnete tak velmi přesné a rovnoměrné aplikace a velké úspory času. Aplikace hnojiv pomocí rozmetadel je velmi rychlá. Z rozmetadel doporučujeme Rotary 40 RS pro menší a střední trávníky a Rotary 5 pro velké trávníky a časté nasazení ve službách.

Granulace elite:


0,5 - 1,2 mm, čím jemnější granulace hnojiva, tím rovnoměrnější rozmístění živin po ploše trávníku. Granulace elite tj. 25 000 granulí na 1 m2. Vhodná pro nízko sekané trávníky, lze výhodně použít pro trávníky, kde si hrají děti. Granule neleží na trávníku, ale propadnou až na půdu.
Trávníkové hnojivo High-K P56 je díky svým vlastnostem, složení živin, délkou působení a velikostí granulace jasnou volbou pro podzímní výživu těch nejlepších okrasných trávníků..

Z hnojiv Eurogreen s P56 lze sestavit špičkový program výživy okrasného trávníku. Pro jaro využít vlastností hnojiva Spring P56. Dále následuje aplikace hnojiva Greens P56. Pro podzimní aplikaci, kdy potřebujeme dodat trávníku více draslíku pro dobré přezimování, aplikujeme hnojivo High-K P56. Využijte sílu hnojiv Eurogreen.

Kdy aplikovat

 

Proč využívat pro podzimní výživu trávníku speciální hnojiva


Speciální podzimní trávníková hnojiva mají upravené složení základních živin. V tom složení pak převládá draslík. Vysoký obsah dralíku podporuje

 • ochranu trávníku před nemocemi a vymrzáním
 • podporuje odolnost zátěži
 • pomáhá překonávat suché letní periody
 • lepší přezimování zajistí rychleší nastartování růstu na jaře

Naše doporučení

Hnojivo je určeno pro nejlepší trávníkové plochy a pro zkušené trávníkáře.

Díky své mikro granulaci má skvělé pokrytí půdy, ale zároveň vyžaduje zručnost při aplikaci. Aplikujete pouze rozhozem pomocí klasického rozmetadla ( vrtulka pod nádobou ). Aplikace pomocí posypových vozíků ( hnojivo se sype z nádoby vodorovnou lištou ) není vhodná.

 • dlouhodobě působící formy dusíku minimalizují vyplavování živin

Skvělou práci pro zdravý a vitalitu vašeho okrasného trávníku odvede PlantaCur® P56 - jde o extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria. Extrakt je registrovaný u BVL pod značkou ComCat®.

Aplikací hnojiva se zlepšujete zásobení trávníku potřebnými živinami a současně se posilujete rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový system.

Vyzkoušejte kompletní sortiment hnojiv Eurogreen s PlantaCur® P56:

Další informace o hnojivech Eurogreen P56 si přečtěte v magazínu Rosmarinus.cz v článku: Hnojiva Eurogreen, dopřejte trávníku více vitality a zdraví

 

Značka Eurogreen působí již více než 40 let v Německu a 20 let v ČR, spadá pod nadnárodní firmu BayWa Company, která patří k nějvětším producentům hnojiv na světě.

Parametry
VýrobceEUROGREEN CZ s.r.o.
Hmotnost balení25 kg
ZAHRADNÍ NOVINKY DO E-MAILU
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách ze světa zahrad a hobby. Rozesíláme max. 2x za měsíc.

 

 

Provozovatel shopu: Michal Kudrna, Karla Veselého 587, 29306 Kosmonosy tel: 603 203 461, michal@svet-travniku.cz

IČO:76077161, DIČ: CZ7411300952, Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku

Copyright © 2000 – 2019

www.svet-travniku.cz


 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz